Chci řídit svou Evropu!

Kdybys byl prezidentem Francie, připustil bys stavbu mešity vedle Eiffelovy věže? A co takhle v Polsku legalizovat marihuanu? Proměnit Itálii na středisko těžkého průmyslu? Chránit životní prostředí v Německu za každou cenu? Šlo by to? A jaké by to mělo následky? Zvládl bys řídit zem lépe než současní politici? Opravdu? Tak se ukaž!

Screenshot

Ve hře Evropa 2045 povedeš vlastní stát, budeš řídit politiku, ekonomiku a objevíš, že vůbec není jednoduché mít zem se spokojenými občany. Změníš se na diplomata a povedeš jednání s okolními zeměmi o registrovaném partnerství a ekologické dani. Každý tvůj čin a každé rozhodnutí se pak projeví na běhu celého Evropského společenství. Ať to bude zvýšení daní, hlas pro stavbu raketového štítu nebo i to, jestli se rozhodneš zasahovat do konfliktu ve vzdálené africké zemi nebo pomáhat likvidovat ropnou havárii u Finska.

Tvým cílem jako hráče bude prosperita tvé země a prosazení vlastní vize budoucí Evropy. Může to být Zelená Evropa, která ze všeho nejvíce chrání životní prostředí, Konzervativní Evropa, která se vrací k tradičním a křesťanským hodnotám, případně budeš usilovat o Evropu, která s radostí přijímá genové inženýrství a plánuje cestu na Mars. O svých návrzích budeš diskutovat s kolegy z ostatních zemí. Jejich představy ovšem mohou být jiné. Dokážeš je přesvědčit a vhodnými argumenty prosadit právě svůj návrh? Umíš dělat ústupky? Zvládneš obětovat jeden cíl pro jiný?

Screenshot

Evropa 2045 je on-line tahová strategie s flashovými animacemi. Běží na jediném serveru, takže není třeba nic zdlouhavě stahovat ani instalovat a vlastní ovládání je snadné a intuitivní. I ten, kdo v životě nehrál na počítači ani pasiáns, to lehce zvládne!

Pokud chceš dovést svou Evropu k zářné budoucnosti a ještě se přitom dozvědět spoustu zajímavých věcí, neváhej! Upozorni svého učitele a vysvětli mu, proč je Evropa 2045 hra právě pro vaši třídu. Potom stačí, aby tvůj učitel kontaktoval Generation Europe.

Ty si musíš už jen dobře rozmyslet, co se svou Evropou provedeš. Jaká bude tvoje Evropa za čtyřicet let?

Screenshot

Přihlášení do hry

Logo FF

Logo MFF

Oficiálními partnery simulace Evropa 2045 jsou Filozofická a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze.